top of page
 • Probiyotik Nedir?
  Probiyotikler; insanlar, hayvanlar ve çevre için yararlı temizleyici, dengeleyici dost mikro organizmalardır. Probiyotikler yaşam alanlarımızda, vücudumuzda, cildimizde mevcut olan, vazgeçilmez dostlarımızdır.
 • Probiyotikli Ürünlerin Etkisi
  İçeriğinde probiyotikli bakterilerin bulunduğu etkili, kalıcı temizlik sağlayan ve insan sağlığı için koruyucu etkisi olan ürünlerdir. Probiyotikli ürünler; Salmonella, E. coli, Staphylococcus, Clostridium gibi ‘kötü' mikroorganizmalar yerine, iyi bakteri içeren yeni nesil temizlik ürünleridir.
 • Probiyotikler Nasıl Temizlik Yapar?
  Probiyotikli Sağlık ürünleri ile temizleme işlemi sırasında patojenik bakterilerin büyük bir kısmı normal temizleme durumunda olduğu gibi fiziksel yollarla uzaklaştırılır. Probiyotikli temizlik ürünlerinin yenilikçi yönü; temizlik işleminden hemen sonra; işlenmiş yüzeylere (zeminler, duvarlar, mobilya, yataklar, sıhhi tesisat vb.) iyi bakteri tabakası yerleştirilir. Probiyotik bakteriler , hemen hemen tüm alanı kaplayarak ortamdaki organik gıdaları tüketirler böylelikle yeni gelecek zararlı mikroorganizmalara yer kalmaz ve yaşam alanı oluşmaz.
 • Probiyotikli Ürünler Dezenfektan Mıdır?
  Evet, probiyotik ürünlerin diğer bakteriler üzerinde doğrudan biyosidal etkisi yoktur, ancak ortamdaki gıdayı tüketirken ortama bıraktıkları enzimler sayesinde, bakteri ve virüslerin proteinden oluşan kılıflarını bozdukları için bu anlamda aynı zamanda önemli bir dezenfektan özelliğine sahiptirler. Üstelik bunu o ortamda var oldukları 72 saat boyunca devam ettirirler.
 • Probiyotikli Temizlik Ürünleri Nerelere Uygulanabilir?
  İnsan sağlığının esas alındığı her yerde, Tüm sağlık kuruluşlarında özelikle hastanelerde bağışıklık sisteminin zayıf olduğu birimlerde ve patojen problemleri yaşayan her yerde uygulanabilir. Okullarda, kreşlerde, huzur evlerinde, spor merkezlerinde, gıda sanayinde, tarım ve hayvancılıkta, yüzme havuzlarında, akvaryumlarda evde ofiste vb. gibi tüm yaşam alanlarında kullanılabilir.
 • Probiyotikli Ürünleri Kullandıktan Sonra Tekrar Dezenfeksiyona Gerek Var Mıdır?
  Hayır, artık probiyotikli temizlik ürünleriyle en iyi sonuçlar elde edildiği için ekstra bir dezenfeksiyon yapmaya gerek kalmaz. Bazı koşulların dezenfeksiyon (örneğin, MRSA ile kirlenmiş oda) gerektirmesi durumunda, bakteri florasını stabilize etmek için dezenfeksiyondan hemen sonra probiyotikli temizlik öneriyoruz.
 • Probiyotik Temizlik Ürünleri Güvenli Midir?
  Biyolojik doğaları gereği, probiyotik ürünler tamamen güvenli, çevre dostu ve zararsızdır. Hiçbir koruyucu ekipman kullanmak gerektirmez ve çıplak deriyle temasta olumsuz etki oluşturmazlar. Ürünlerimizin güvenlik yönleri hakkında ek bilgi, her ürünün indirilebilir MSDS dosyalarında bulunur. Alacağınız ürün için inceleyebilirsiniz.
 • Probiyotikli Temizlik Ürünlerinin Kullanımını Durdurduğumda Sonuç Ne Olur?
  Probiyotik ürünlerdeki probiyotik bakterile ortamı kolonize eder.Dengeli ve sağlıklı bir flora oluşturur. Probiyotikler faalyetlerini bir kaç günlüğüne sürdürürler, ancak optimum sonuçların elde edilmesi için sık sık “taze” probiyotik bakterilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ürünlerin en az üçer gün arayla kullanılması gerekir. Kesintiyi 3 günden fazla önermiyoruz.
 • Ürünlerin Doz Aşımının Sonuçları Ne Olur?
  Probiyotik ürünlerin yoğun olarak kullanılması, işlemden geçirilmiş yüzey üzerinde daha iyi sayıda probiyotik bakteri oluşturacaktır. Bu da daha belirgin faydalı ve uzun süreli etkilerle sonuçlanacaktır.
 • Probiyotikli Temizlik Ürünleri İçin Optimal Saklama Koşulları Nelerdir?
  Ürünlerdeki probiyotik bakterilerin varlığı göz önüne alındığında, +5 +40 ° C arasında saklama önerilir. Doğrudan güneş ışığından kaçınılmalıdır.
bottom of page